Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start komunikaty Konkurs grantowy 2018 to już jedenasta odsłona programu „Działaj Lokalnie”
Konkurs grantowy 2018 to już jedenasta odsłona programu „Działaj Lokalnie” Drukuj
Wpisany przez Rafał Duczkowski   
Konkurs grantowy 2018 to już jedenasta odsłona programu „Działaj Lokalnie” na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego i legnickiego. Dzięki wsparciu fundatora (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), lokalnych gmin oraz sponsora – Banku Spółdzielczego w Jaworze, Stowarzyszenie Kaczawskie rozdysponuje środki na inicjatywy lokalne. Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.
Nabór wniosków rozpoczął się 15 kwietnia. Przez cały miesiąc, aż do 15 maja, grupy inicjatywne mogą składać wnioski za pomocą internetowego generatora: www.system.dzialajlokalnie.pl

Stowarzyszenie Kaczawskie, jako Ośrodek Działaj Lokalnie, zaplanował otwarte spotkania informacyjno-szkoleniowe:
• KROTOSZYCE – 23.04.2018 r. - Świetlica wiejska, ul. Piastowska 40a, Krotoszyce. Godz. 16:30
• MŚCIWOJÓW – 25.04.2018 r. - Urząd Gminy (sala narad), Mściwojów 43. Godz. 16:30.

Okres realizacji projektów to maksymalnie pół roku, przy czym za datę początkową można przyjąć najwcześniej 31 maja 2018!

Wśród pożądanych pomysłów są takie, które traktują o szeroko pojmowanym dobru wspólnym. Co kryje się pod tym hasłem? Istotne by z projektów płynęły korzyści dla lokalnej społeczności. Modelowe wnioski o dofinansowanie inicjatyw uwzględniają np. troskę o integrację międzypokoleniową, pracę wolontariuszy, pielęgnację tradycji, środowiska. Są przy tym innowacyjne i pozostawiają możliwość kontynuacji działań po ich zakończeniu. Ważne, żeby projekt był fundamentem dla lokalnego kapitału społecznego. Celem konkursu jest pobudzanie aktywności społecznej oraz dawanie szansy na rozwój, poprawa jakości życia w małych miastach i na teren wiejskich.

Pula środków na dotacje to aż 55.000 złotych!

W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które spełniają łącznie poniższe warunki:
1) mają siedzibę w gminach: Bolków, Jawor, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja gmina wiejska oraz Złotoryja gmina miejska.
2) oraz planują prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.

Przewidywany czas trwania spotkania to ok. 2h REGULAMIN KONKURSU DL 2018 – pobierz Wzór wniosku o dofinansowanie – pobierz (wypełniamy w www.system.dzialajlokalnie.pl)

KONTAKT: Punkt informacyjny prowadzony jest w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie Dobków 66, 59-540 Świerzawa (wymagany wcześniejszy kontakt telefoniczny z koordynatorem) Koordynator programu Działaj Lokalnie Krzysztof Kowalczyk, tel. 694-867-747 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaczawskim.

Program Działaj Lokalnie wspiera Bank Spółdzielczy w Jaworze

Plakat
Wniosek
Rekulamin
 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj9223
mod_vvisit_counterWczoraj22073
mod_vvisit_counterW tym tygodniu77276
mod_vvisit_counterW tym miesiącu310816
mod_vvisit_counterOd początku12999313